Witajcie w naszej Bajce! Rumia - Naturalnie Pomysłowa
PRZEDSZKOLE NR 2 "BAJKA"
ul. Kościelna 8, 84-230 Rumia
Zadzwoń do nas! 58 671 04 48 Napisz do nas! bajka@bajkarumia.pl
Rada Rodziców ufundowała spektakl teatralny, który będzie można obejrzeć w domu z rodziną. Prosimy nie kopiować i nie rozpowszechniać filmu. Miłej zabawy.
Obejrzyj spektakl - Legendy znad morza Miłej zabawy!!!
I grupa "Krasnoludki"

To najmłodsza grupa w przedszkolu, liczy 25 dzieci.
Pracujemy w oparciu o program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci "Nasze przedszkole". Jest to grupa mieszana (3-4 latki), młodsze dzieci niesamowicie szybko rozwijają swoje umiejętności, starsze uczą się wrażliwości i tolerancji. Dzieci zachowują się jak duża rodzinka, są do siebie przywiązane i doskonale sobie radzą. Bardzo chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych i rytmicznych z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Dzieci dużo ryzują, malują wyklejają , a starsze uczą się prawidłowego posługiwania się nożyczkami. Poznają wiele wierszy, bajek oraz baśni, których uwielbiają słuchać. Gdy tylko pozwala nam na to pogoda wychodzimy na spacery i wycieczki poznając najbliższe otoczenie. Wychodzimy również do ogródka przedszkolnego. Każde dziecko obchodzi w przedszkolu swoje urodziny, a od koleżanek o kolegów otrzymuje upominek. Ponadto dzieci uczą się zasad Dobrego Przedszkolaka.

Grupą opiekują się:

mgr Adela Baranowska – dyrektor - nauczyciel dyplomowany
mgr Emilia Ochońska – nauczyciel mianowany
Danuta Kołodziejczak – pomoc nauczyciela
Wiesława Wenta – woźna oddziałowa.


II grupa "Kubusie"

Grupa II liczy 25 dzieci 4 i 5- letnich.
Realizowany jest program edukacji przedszkolnej „Nasze przedszkole” oparty na podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Wspierany jest książkami dla dzieci 4 i 5-letnich „” oraz kartami pracy. Podstawowym naszym celem jest wyposażenie dzieci w podstawowe umiejętności i wiadomości. Dostosowujemy nasze działania do potrzeb, możliwości i zainteresowań wychowanków. Zapewniamy warunki umożliwiające indywidualne tempo rozwoju. Kształtujemy pozytywne nastawienie do świata. Zapewniamy serdeczną i przyjazną atmosferę. Realizacja zadań edukacyjnych odbywa się w różnych sferach aktywności dziecka (działania zespołowe i praca indywidualna). Odbywają się zabawy swobodne i zorganizowane w Sali i w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci poznają najbliższe otoczenie poprzez wyjścia poza teren przedszkola na spacery i wycieczki. W codziennej pracy pedagogicznej z dziećmi stosujemy różnorodne metody i formy pracy rozbudzające aktywność twórczą dziecka, zapewniając pozytywną motywację do podejmowania zadań rozwijających wiarę we własne siły i możliwości. Do nich należą nowatorskie metody : Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, elementy metody twórczej R. Labana, ruchu rozwijającego W. Sherbone, zabawy i gry integrujące grupę, wyzwalające aktywność oraz dramę. W wyniku tych metod mamy na celu ukształtować człowieka aktywnego, myślącego i prawidłowo funkcjonującego w życiu społecznym.

Dziećmi opiekują się:
mgr Martyna Misch - nauczyciel mianowany
mgr Alicja Wysiecka – nauczyciel dyplomowany
Krystyna Kaźmierczak – woźna oddziałowaIII grupa "Smerfy"

W roku szkolnym 2020/21 grupa III SMERFY liczy 25 dzieci. Dzieci 5 i 6-letnie korzystają z kart pracy i wyprawki „Odkrywam siebie” BB+,  Całościowy rozwój dzieci i jego edukację wspomagamy programem wychowania przedszkolnego -  pt. „Nasze przedszkole" wyd. MAC -EDUKACJA. Autorami programu są: M. Kwaśniewska
i W. Żaba-Żabinska. Wspieramy działania twórcze w różnych dziedzinach aktywności. Dzieci bardzo chętnie lubią wyrażać swoje przeżycia, zaobserwowane zjawiska za pomocą różnej ekspresji plastycznej. Bardzo chętnie biorą udział w zajęciach tanecznych, gdzie nabierają umiejętność estetycznego poruszania się przy muzyce, uczą się kroków i figur tanecznych oraz prostych tańców. Na terenie przedszkola dwa razy w miesiącu dzieci uczestniczą w przedstawieniach teatralnych i kukiełkowych przygotowanych przez zawodowych aktorów. Tworzymy warunki sprzyjające spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dzieci. Umożliwiamy udział w grach, zabawach ruchowych i gimnastyce.

Dziećmi opiekują się:
mgr Hanna Dudek – nauczyciel dyplomowany
mgr Izabela Macholl – nauczyciel dyplomowany
Wanda Rompa – woźna oddziałowa
AKTUALNOŚCI:
5 listopada 2021 "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI" Drodzy rodzice! 5 listopada 2021 (piątek) odbędzie się DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Prosimy, aby tego więcej 22 października 2021 "JAK POWSTAJE CHLEB"- wycieczka do piekarni 22 października 2021 (piątek) dzieci z gr."Smerfy" udadzą się do pobliskiej piekarni SKIERKA więcej 12 października 2021 JESIENNA SESJA FOTOGRAFICZNA 12 października 2021 r. (wtorek) o godz. 10.30 w naszym przedszkolu odbędzie się jesienna sesja fotograficzna. Jest więcej
65 lat Rumi