HUGGY WUGGY - Ostrzeżenie
Drodzy Rodzice!
W naszym przedszkolu pojawił się wśród dzieci temat maskotki „Huggy Wuggy”… Zaniepokojeni tym faktem, przytaczamy kilka informacji na temat tej postaci, ponieważ, być może niektórzy z Państwa nie są świadomi z czym wiąże się ta „zabawka”.

Dziwny stwór z jeszcze dziwniejszym uśmiechem podkreślonym czerwonym kolorem ust. Zdaniem niektórych nawet zabawny. Ten uśmiechnięty miłośnik przytulania, to postać z gry survival horror (adresowanej dla osób powyżej 16 roku życia, choć dostęp do niej powinni mieć tylko dorośli), który przytula by zabijać, a czerwień na jego twarzy otaczająca liczne zęby jest symbolem krwi jego ofiar.

Wzbudziło to w nas niepokój, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą - kontrolujmy dzieci w sieci. Robimy to, żeby uświadomić tych z Państwa, którzy nie mieli pojęcia z czym związana jest ta niepozorna maskotka, której popularność rośnie w zatrważającym tempie, tak jak nie miało o tym pojęcia wielu z nas. Robimy to, żeby poprosić o pomoc w zatrzymaniu tego bardzo niebezpiecznego trendu. Robimy to, żeby przypomnieć, że obecna technologia oprócz niesamowitych dobrodziejstw niesie za sobą ogromne zagrożenie. I to Państwo mogą ochronić przed nim swoje dzieci.
Dzieci w wieku przedszkolnym absolutnie nie są na nie gotowe. Rozwijające się układy nerwowe, wciąż raczkująca teoria umysłu, początki rozumienia emocji, kształtowanie wrażliwości, empatii, wciąż zbyt niska umiejętność kontroli emocji i samoregulacji, postępująca nauka norm i zasad społecznych, w przypadku młodszych przedszkolaków nie odróżnianie jeszcze w pełni fikcji od świata realnego kontra normalizowanie brutalności, upowszechnianie przemocy, wzbudzanie strachu. Co małe dzieci mają zrobić z przesyceniem tak wieloma agresywnymi wzorcami zachowania na ekranie, kiedy ich rozwój polega na naśladowaniu i eksperymentowaniu i w ten sposób zdobywają nowe umiejętności? Jak mają sobie poradzić z tak dużym przeładowaniem lękiem po obejrzeniu morderczych scen podrasowanych zatrważającą muzyką, kiedy wciąż uczą się radzić z emocjami wywołanymi porażką w grze z rówieśnikiem?
Kontrolujmy treści, które docierają do naszych dzieci. Pozwólmy im się prawidłowo rozwijać. Nie niszczmy ich świata. Chrońmy je przed tym przed czym chronić możemy, dopóki nie będą w stanie ochronić się sami.
Zachęcamy do zapoznania się z tym, co otacza nasze dzieci:

31 maja 2023 DZIEŃ RODZINY 31 MAJA 2023 (ŚRODA) O GODZ.14.00 W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM ODBĘDZIE SIĘ FESTYN RODZINNY. ZAPEWNIAMY więcej 28 kwietnia 2023 OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH 28 kwietnia 2023 (piątek) wspólnie uczcimy zbliżające się  ŚWIĘTA MAJOWE Prosimy więcej 21 kwietnia 2023 V EDYCJA "SprzątamyDlaPolski" 21 kwietnia 2023r. dzieci z naszego przedszkola wezmą udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy więcej