Witajcie w naszej Bajce! Rumia - Naturalnie Pomysłowa
PRZEDSZKOLE NR 2 "BAJKA"
ul. Kościelna 8, 84-230 Rumia
Zadzwoń do nas! 58 671 04 48 Napisz do nas! bajka@bajkarumia.pl
                                                    
                                     PROGRAM WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

                                    Wiesława Żaba - Żabińska, Wioletta Majewska, Renata Paździo
                                    Wydawnictwo : MAC EDUKACJA
Głownym celem i założeniem programu jest:
Rozwijanie kompetencji kluczowych w oparciu o różne formy aktywności dziecięcej, które umożliwiają dziecku
"odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej
do prawdy , dobra i piękna"
  
I grupa "Krasnoludki"


To najmłodsza grupa w przedszkolu, liczy 25 dzieci.
Jest to grupa mieszana (3-4 latki), młodsze dzieci niesamowicie szybko rozwijają swoje umiejętności, starsze uczą się wrażliwości i tolerancji. Dzieci zachowują się jak duża rodzinka, są do siebie przywiązane i doskonale sobie radzą. Bardzo chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych i rytmicznych z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych. Dzieci dużo rysują, malują, wyklejają , a starsze uczą się prawidłowego posługiwania nożyczkami. Poznają wiele wierszy, bajek oraz baśni, których uwielbiają słuchać. Gdy tylko pozwala nam na to pogoda wychodzimy na spacery i wycieczki poznając najbliższe otoczenie. Wychodzimy również do ogródka przedszkolnego. Każde dziecko obchodzi w przedszkolu swoje urodziny, a od koleżanek o kolegów otrzymuje upominek. Ponadto dzieci uczą się zasad Dobrego Przedszkolaka.

Grupą opiekują się:

mgr Adela Baranowska – dyrektor - nauczyciel dyplomowany
mgr Emilia Ochońska – nauczyciel mianowany
Danuta Kołodziejczak – pomoc nauczyciela
Marzena Kupper        - pomoc nauczyciela
Wiesława Wenta – woźna oddziałowa.


II grupa "Kubusie"

Grupa II liczy 25 dzieci 4 i 5- letnich.
 Podstawowym naszym celem jest wyposażenie dzieci w podstawowe umiejętności i wiadomości. Dostosowujemy nasze działania do potrzeb, możliwości i zainteresowań wychowanków. Zapewniamy warunki umożliwiające indywidualne tempo rozwoju. Kształtujemy pozytywne nastawienie do świata. Zapewniamy serdeczną i przyjazną atmosferę. Realizacja zadań edukacyjnych odbywa się w różnych sferach aktywności dziecka (działania zespołowe i praca indywidualna). Odbywają się zabawy swobodne i zorganizowane w Sali i w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci poznają najbliższe otoczenie poprzez wyjścia poza teren przedszkola na spacery i wycieczki. W codziennej pracy pedagogicznej z dziećmi stosujemy różnorodne metody i formy pracy rozbudzające aktywność twórczą dziecka, zapewniając pozytywną motywację do podejmowania zadań rozwijających wiarę we własne siły i możliwości. Do nich należą nowatorskie metody : Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz, metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej, elementy metody twórczej R. Labana, ruchu rozwijającego W. Sherbone, zabawy i gry integrujące grupę, wyzwalające aktywność oraz dramę. W wyniku tych metod mamy na celu ukształtować człowieka aktywnego, myślącego i prawidłowo funkcjonującego w życiu społecznym.

Dziećmi opiekują się:
mgr Joanna Wojciechowska - nauczyciel mianowany
mgr Alicja Wysiecka – nauczyciel dyplomowany
Krystyna Kaźmierczak – woźna oddziałowaIII grupa "Smerfy"

W roku szkolnym 2023/24  grupa III SMERFY liczy 25 dzieci. Dzieci 5 i 6-letnie korzystają z pakietu "Kolorowe karty" Poziom B+ ( 6-latki). Karty pracy, cz.1-4, Wyprawka plastyczna, Czytam, piszę, liczę, Kodowanie.   Całościowy rozwój dzieci i jego edukację wspomagamy programem wychowania przedszkolnego
 Wspieramy działania twórcze w różnych dziedzinach aktywności.
Dzieci bardzo chętnie lubią wyrażać swoje przeżycia, zaobserwowane zjawiska za pomocą różnej ekspresji plastycznej. Bardzo chętnie biorą udział w zajęciach tanecznych, gdzie nabierają umiejętność estetycznego poruszania się przy muzyce, uczą się kroków i figur tanecznych oraz prostych tańców. Na terenie przedszkola dwa razy w miesiącu dzieci uczestniczą w przedstawieniach teatralnych i kukiełkowych przygotowanych przez zawodowych aktorów. Tworzymy warunki sprzyjające spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dzieci. Umożliwiamy udział w grach, zabawach ruchowych i gimnastyce.

Dziećmi opiekują się:
mgr Hanna Dudek – nauczyciel dyplomowany
mgr Izabela Macholl – nauczyciel dyplomowany
Wanda Rompa – woźna oddziałowa
AKTUALNOŚCI:
20 listopada 2023 Dzień Praw Dziecka z Unicef 20 listopada będziemy obchodzic Miedzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Prosimy, aby tego dnia ubrac się więcej 14 listopada 2023 Teatrzyk "Hamburgery atakuja" Dnia 14.11 w przedszkolu odbedzie sie przedstawienie pt. "Hamburgery atakuja" więcej 10 listopada 2023 105 Rocznica Odzyskania Niepodległości Drodzy Rodzice z okazji Święta Dnia Niepodległości prosimy aby dzieci w piątek 10.11. przyszły więcej
65 lat Rumi