Informacja dot. braku możliwości otwarcia przedszkola w dniu 6 maja
Drodzy Rodzice i Opiekunowie

Czas, w którym przyszło nam funkcjonować, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Zdajemy sobie sprawę z tego, ile trudu wkładacie w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was łączy swoją pracę zawodową z opieką nad dziećmi. Chcielibyśmy Wam za to bardzo podziękować i jednocześnie poprosić o zrozumienie.

Rząd bez jakichkolwiek wcześniejszych konsultacji poinformował, że samorządy mogą otworzyć przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych stosując się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, a także Ministra Edukacji Narodowej. Jednak ostateczną decyzję w tej sprawie pozostawiły organom założycielskim – prowadzącym.

Szczegółowo analizując sytuację oraz warunki w rumskich – samorządowych placówkach przedszkolnych uważamy, że nie ma możliwości w chwili obecnej przywrócenia opiekuńczej działalności szkół i przedszkoli w sposób zapewniający dostateczne bezpieczeństwo. Realizacja wytycznych zawartych na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej, wymusza na nas i dyrektorach placówek podjęcie wielu działań, a w szczególności: ograniczenia liczby dzieci, przestrzeni placówek m.in. poprzez wyodrębnienie pomieszczeń do izolacji, przygotowania i wdrożenia poważnych zmian w sposobie organizacji opieki nad dziećmi, wdrożenia, gwarantujących bezpieczeństwo dzieci jak i pracowników zasad, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19.

Działania, mające na celu dostosowanie placówek do pracy w czasie pandemii nie powinny być wprowadzane w pośpiechu. Bardzo krótki termin na przygotowanie placówek na ich otwarcie, troska o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i pracowników placówek oświatowych praktycznie oznaczają brak możliwości zapewnienia opieki ze względu na obowiązujące ograniczenia spowodowane COVID-19, a więc brak możliwości powrotu dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z dniem 6 maja br.

W najbliższym czasie będziemy podejmować działania, które będą miały na celu w sposób przemyślany i zorganizowany przygotowanie opieki dla najmłodszych dzieci rodziców, którzy tego najbardziej potrzebują. Dyrektorzy samorządowych przedszkoli i szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne skontaktują się z Państwem w celu zbadania potrzeb w zakresie opieki nad dziećmi. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o sposobie organizacji opieki musimy najpierw mieć stuprocentową pewność, że nic nie zagraża Waszym pociechom oraz osobom, które będą ją sprawować.
Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom naszego miasta po raz kolejny za wyrozumiałość, rozsądek oraz zachowanie spokoju.

Podpisano: Michał Pasieczny, Burmistrz Miasta Rumi
Podpisano: Adela Baranowska, Dyrektor „Bajki” przedszkola nr 2

22 czerwca 2021 UROCZYSTE POŻEGNANIE DZIECI ODCHODZĄCYCH DO SZKOŁY DRODZY RODZICE!!!! Dnia 22 czerwca 2021r. (wtorek) o godz. 9.30 odbędzie się UROCZYSTE POŻEGNANIE więcej 10 czerwca 2021 Podsumowanie projektu RUMIA OCZAMI DZIECI 10 czerwca 2021 (czwartek). o godz.17.00 w parku Starowiejskim (przy Miejskim Domu Kultury) pod sceną więcej 1 czerwca 2021 DZIEŃ DZIECKA 2021 1 I 2 CZERWCA serdecznie zapraszamy naszych kochanych przedszkolaków na dni pełne atrakcji. W więcej